Veškeré naše zboží dovážíme přímo z továren v Číně a na každém z nich je uvedena originální informace. Je však třeba brát v potaz, že označování asijských velikostí se od těch evropských liší, protože v rámci světa nebo alespoň Evropské unie není označování velikostí sjednoceno (i když se na tom pracuje). Pro Českou republiku platí harmonizovaná norma s označením EN 13402-1, 2 a 3, která stanovuje, jak se měřit, jak stanovovat rozměry a jak tyto informace předložit zákazníkovi. Samozřejmě, každý člověk je trochu jiný, a proto i tento předpis je směrem k zákazníkovi poněkud benevolentní a například hraniční rozměry překrývají dvě sousední velikosti.

Abychom se s tím nějak poprali, brali jsme v potaz obecné označování velikostí u nás a proto jsme jednotlivé velikosti označené na originálním štítku převedli na naše. Pro tento převod platí následující orientační tabulka:

Velikost uvedená na originálním štítku Velikost převedená podle našich zvyklostí
S XS
M S
L M
XL L
XXL XL


Pro pořádek uvádíme i obecné (a skutečně orientační) rozdělení do jednotlivých písmenných skupin:

Obvod boků (v cm) Písmenné označení
< 88 cm S
88-96 cm M
96-108 cm L
108-112 cm XL
> 112 cm XXL

Měření proveďte vestoje, bez oblečení - ideálně krejčovským metrem. Boky jsou většinou nejširší částí těla. Při měření byste neměli metr zbytečně napínat, aby se nezařezával. Na druhou stranu by neměl být ani vysloveně volný. Ještě jednou připomínáme, že naměřené hodnoty nemusí s písmenným označením souhlasit.

Samozřejmě, stát se může cokoli a proto nemáme problém s výměnou za jinou velikost v případě, že Vám vybraná velikost úplně nesedne. K takové výměně však máme jednu prosbu.

Každopádně, ke každému kousku oblečení přidáváme i náš štítek, který obsahuje kompletní informace o údržbě a také o velikosti. Pokud štítek ztratíte, můžete se kdykoli podívat na naše stránky přímo do informací k danému produktu - tam je vše přehledně zpracováno.